• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші традиції

Наші традиції

Профі Старти


Чи є професія вчителя популярною?

Учитель – це вічна професія. Педагоги закладають цеглинки майбутнього цивілізації. З глибокої давнини шанували і цінували їх, бо це за Макаренком «інженери дитячих душ». В рамках інноваційного проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє» учасники, дослідивши ринок праці визначили п’ятірку топ професій Нововоронцовського району. Команда учасників заглибилася у вчительський світ для того, щоб відстежити, чи є на сьогодні престижною і популярною ця професія і чи користується вона попитом на ринку праці.

Спочатку команда компаративістів відмониторила це питання у засобах масової інформації. Пізнавальною у профорієйнтаційному спектрі подана стаття Ольги Сергєєвої «Ким працюють філологи?». З неї вони дізналися про те, що філологи вивчають не тільки письмові тексти. Море філологічного плавання просторе – це і вчитель, викладач, репетитор, журналіст, перекладач, менеждер, дилер, референт, консультант, синхроніст, копірайтер, бібліотекар. Отже, філолог – це не просто гарна,чудова, прекрасна особистість, а ще й інтелектуальна еліта,без якої просто неможливий адекватний суспільно-історичний розвиток. То попит був, є і буде. Так само можуть самореалізуватись і вчителі інших спеціальностей, якщо це харизматична особистість.

Сьогодні люди часто нарікають на свою роботу: мало платять, умови праці тощо. Посадовці хваляться, що піднімають пожитковий мінімум, зарплати, роблять усе для збільшення робочих місць. Маючи диплом історика, журналіст віришила сама знайти роботу вчителя і дізнатися плюси і мінуси цієї професії. Це виявилося не так і просто. Резюме було розіслане по відділах освіти Львова . Наближалося перше вересня, але пропозиції не було. І ось таки з`явилося вакантне місце педагога-організатора. Колектив зустрів радо, подав руку допомоги. Робота виявилася надзвичайно складною і відповідальною,підготовка до уроків та заходів займала багато часу ще і доводилося за власні кошти готувати відповідні матеріали.Коли минув місяць і настав час заробітньої плати, вона була розчарована. Без досвіду роботи,вислуги, категорії, будь-якого платня становила близько 1 тисячі грн., а ще проїзд, харчування, канцелярські товари забирають значну частину заробітку. Суми, що залишались не вистачало до наступної зарплати. Після першого семестру написала заяву і звільнилась за власним бажанням.

Учасники проекту мають дані про те, що життєві негаразди іноді стають на заваді творчої людини. І тоді стає у пригоді універсальність учителя. Світлана Михайлівна Цибанова (російська мова і література), Олена Анатоліївна Пасіченко(російська, зарубіжна літератури та етика) у свій час змушені були змінити професію і працювали спочатку у редакціях газет «Вісті» та «Таврія», а згодом стали редакторами. Ольга Глібівна Матвіїва (початкова школа) була диктором Нововоронцовського радіомовлення,а потім обіймала посаду у редакції «Вістей». Флягіна Марія Прокопівна вишукувала помилки та коригувала роботи у «Таврії». Та школа, як фата-моргана, манила, ночами снилися дитячі очі, відкриті уроки та заходи, семінари і це перемогло.

Праця вчителя досить важка, малозабезпечувана, забирає багато сил і часу. Проте все ж є вчителі, які повністю віддаються своїй роботі. З цього і випливає обгрунтована відповідь на питання,чому серед працівників школи так мало молодих спеціалістів.

На прикладі нашої Нововоронцовської ЗОШ №1 команда може надати аргументовані докази щодо висновку журналіста. Школою була виставлена вакансія вчителя праці, історії. Відділ освіти надсилає молодих спеціалістів. Але відпрацювавши стартовий капітал(3 роки), вони пішли в агропромисловий комплекс, так як наш район сільскогосподарський. Земля більше дає, ніж освіта. Цього року знову відбулося вливання молодих кадрів у педагогічний колектив. Перший семестр подав надію та те, що вони не перекваліфікуються, бо люблять дітей, шукають підхід до школярів, зацікавлюючи різними нетрадиційними уроками та позакласними заходами. Не зважаючи на мінуси професії, вони горять бажанням осучаснити освіту. Євгеній Сергійович Мазур вчитель історії Нововронцовської ЗОШ №1, ще не отримав диплома, він тільки навчається, але уже користується повагою і серед учнівського, і вчительського колективів. Уроки Євгенія Сергійовича, як правило нестандартні,інтегровані з використанням новітніх технологій. Крім того, молодий спеціаліст не обмежується викладацькою діяльністю, він активний і в позакласній роботі. Це ж можна сказати і про Євменову Олену Олександрівну – вчителя хімії та Терна Віталія Миколайовича(трудове навчання та технології). Нелегко молодим педагогам Хріненко Ірині Леонідівні (ураїнська мова і література) і Ткаченко Марії Павлівні (біологія), адже вони не місцеві, але марять школою і, гадаємо, що через ці негаразди у них не відпаде охота сіяти добре, розумне, вічне після обов`язкових 3-х років.

Багато хто бажає стати вчителем, але зіткнувшись віч-на-віч з освітянськими реаліями, не всі витримують цей іспит. Школа для ентузіастів своєї справи, можна сказати альтруїстів. Сподіваємося, що вони не тільки не переведуться, а і їх число значно збільшиться.

Команда «ПрофіСтарти" Нововоронцовської ЗОШ №1


Спеціальність «Бухгалтер» престижна і добре оплачувана

Спочатку заглянемо у словничок. Дослівно з німецької бухгалтер перекладається як «книговод».Це одна з найстаріших спеціальностей. Сьогодні активно використовують такі терміни як дебет і кредит. Бухгалтерським обліком із складанням бухгалтерської звітності займаються тисячі людей. Інтерес до цієї роботи зріс особливо зараз в новій соціально -еконмічній ситуації. Багато підприємств вийшли на зовнішній ринок ; різноманітнішими стали форми господарських зв'язків, виникли спільні і приватні підприемсятва- інші види суб'єктів господарської діяльності, орієнтовані не на державний план, а на ринок і прибуток. Облікова справа стала престижною. На кваліфікованих бухгалтерів сьогодні великий попит.

Ми пошукали спеціалістів своєї справи у Нововоронцовському районі.У пригоді став центр зайнятості, так як вони опікуються проектом, то і звернулися за консультацією у бухгалтерію центру. Нас зустріла головний бухгалтер Валентина Юріївна Столбова.Вона повела команду стежками цієї професії.

/Files/images/6259259259.jpg

-Валентино Юріївно, сьогодні нам легко зорієнтуватися у світі професій, бо є центр зайнятості, який покликаний допомогти нам зробити правильний вибір. А хто вам підказав, що є вашим покликанням?

-Справа в тому, що у нашій родині, по жіночій лінії, мабуть, генетично закладено бути бухгалтером.Можна сказати, що у нашій сім'ї уже склалася династія:матуся, тітка, сестра.
-Дякуємо.Було б добре, коли б нас правильно також наставили. А скільки Ви йшли до такої високої посади?
-Першим етапом було сумлінне навчання у технікомі.
- Валентино Юріївно, чи не втомлюєтеся Ви від цифр, чи не маряться вночі, сім'я не страждає?
-О ні.Ця робота мені до душі, під мій характер.Я не дуже комунікабельна, але посидюча, терпляча, можу довго працювати з цифрами.Науково- технічний прогрес полегшив нашу працю.Зараз існують такі програми, що тільки вводиш дані, а вони самі все підраховують.Тому не треба довго засиджуватися після роботи .
-Які якості вашого характеру виділяли у школі вчителі, зорієнтовуючи на майбутнє?
-Цікаве запитання.Воно повертає мене у безтурботні шкільні роки.Легко і приємно згадувати дитинство, однокласників.Вас сьогодні до нас привела Людмила Миколаївна.Вона і моя вчителька.Якось не скромно хвалити себе.То хай скаже про те, якою я була ученицею.
Людмила Миколаївна підкреслила, що Валентина Юріївна у школі була посидючою, урівноваженою, уміла концентрувати свою увагу, а це як раз і є найважливіші якості бухгалтера.Отже, школярку правильно наставили на вибір спеціальності.
-Валентино Юріївно, чи настоювали ви, щоб ваші діти обрали цю професію?

-Дякую за запитання.Це їхнє життя. Можуть прислухатися, але ж пройдуть цей шлях самостійно, щоб бути успішними , щоб подобалося обране, щоб мати від свого фаху задоволення.Тому ми не тисли на старшого, він знайшов себе у сучасних комп'ютерних технологіях. Але це також пов'язано із цифрами, графіками, аналізами.Менший ще ходить до школи, про майбутннє родимося, говоримо, але твердого рішення ще немає.
-Валентино Юріївно, дуже вдячні Вам, що знайшли час на розмову з нами при вашій зайнятості. Ми зрозуміли із діалогу з вами, що головний бухгалтер має найбільше коло обов'язків, хоча працює більше з цифрами, та повинен бачити за ними життя виробництва.

Бухгалтер-це круто!

/Files/images/59252592.png

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 306

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.